niedziela, 24 listopada 2013

Heineken: i wyszło z tego fotostory

Taka mała ciekawostka:

"Trzy litery e znajdujące się w logo piwa zostały lekko skrzywione do tyłu, aby wyglądały, jakby się śmiały. Pomysł na trzy e został wprowadzony, gdyż uważano oryginalne logo za zbyt poważne dla piwa.

Czerwona gwiazda jest oryginalną ikoną marki, używaną od samego początku. Jej dokładne pochodzenie nie jest znane, choć istnieje kilka prawdopodobnych wyjaśnień. 
  • Niektórzy sądzą na przykład, że był to symbol średniowiecznych browarów europejskich, które były przekonane, że dysponuje on tajemną mocą, strzegącą procesu warzenia piwa. 
  • Innym wytłumaczeniem jest, że cztery punkty gwiazdy symbolizują cztery elementy: ziemię, ogień, wodę i wiatr, natomiast piąty punkt jest nieznany. Reprezentuje on element, nad którym browarnicy średniowieczni nie mieli kontroli.
  • Trzecia próba wyjaśnienia opiera się na fakcie umieszczania gwiazdy na drzwiach wejściowych browaru, co oznaczało etap procesu warzenia. W okresie Zimnej Wojny pierwotny wzór zmieniono, aby uniknąć skojarzeń z komunizmem (na etykiecie pojawiła się biała gwiazda z czerwonym konturem). Po zakończeniu Zimnej Wojny na etykiety powróciła oryginalna czerwona gwiazda"
1 komentarz:

  1. Lubię reklamy Heinekena. Zazwyczaj są bardzo pomysłowe

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...