piątek, 27 grudnia 2013

Na cenzurowanym

"Censorship tells the wrong story"


Reporters Without Border (RWB) to międzynarodowa organizacja pozarządowa, popierająca wolność prasy i wolności informacji 


RWB jest członkiem International Freedom of Expression Exchange -> wirtualnej sieci organizacji pozarządowych, które monitorują naruszenia wolności wypowiedzi i prowadzą kampanie w obronie dziennikarzy, pisarzy i obrońców praw człowieka. Efektem monitoringu jest na bieżąco aktualizowana przez RWB lista "prześladowców wolności prasy". Na liście umieszczane są nazwiska sprawców i inspiratorów ataków na dziennikarzy i media oraz ludzi wpływowych, których odpowiedzialność za pogwałcenie wolności prasy nie zawsze jest oczywista. Są wśród nich głowy państw, dyktatorzy, przywódcy religijni i szefowie grup militarnych na świecie, odpowiedzialni za stosowanie cenzury, uwięzienie, porwania, torturowanie, a nawet przypadki mordowania dziennikarzy. 


A te to chyba radosna twórczość internautów (nie znalazłam żadnego potwierdzenia, że te fotka pochodzi z tego samego źródła co te wyżej), ale przeróbka chyba udana ;)


2 komentarze:

  1. no proszę, nie wiedziałam, że ktoś w blogosferze również interesuje się kreatywnymi reklamami ;) Będe odwiedzać!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...